Základní škola Borovany - Škola pro život

Přírodovědná exkurze osmého ročníku

01.10.2017 09:44

V polovině září jsme s žáky 8. ročníku jeli na přírodovědnou exkurzi po jižních Čechách. Vzhledem k tomu, že se žáci v tomto školním roce v zeměpisu seznámí s krasovými jevy České republiky, byla první zastávka jasná – Chýnovské jeskyně. Nejbližší a největší krasový útvar jižních Čech.  Navštívili jsme také zříceninu hradu Choustník, kde nás uchvátil překrásný výhled, ale také nádherné skalní masivy v jeho okolí. Poslední zastávkou byl zámek Červená Lhota. Zde dostali žáci náročný úkol v podobě pracovního listu, který museli sami vyplnit. Vše však zvládli a dozvěděli se řadu nových informací. Z náročné celodenní exkurze jsme se vrátili velmi unavení, ale se spoustou nových společných zážitků.

                                                                        Mgr. Lucie Matějková, Mgr. Vilma Skřivánková

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany