Základní škola Borovany - Škola pro život

Princezna či rytíř?

18.03.2016 09:57

      Cestujeme časem je název celoročního projektu pro 1. stupeň. Vcítit se do role princezny, udatného rytíře nebo obyvatele podzámčí je pro žáka první a druhé třídy hezkým zážitkem.

      Čteme si příběhy, pohádky, pověsti, zpíváme písničky z pohádek. Uspořádali jsme soutěž tříd v kohoutích zápasech. Nálada byla jako při rytířském klání pod hradem a nejzdatnější bojovníci si odnesli velký obdiv.

       Ve výtvarné soutěži malujeme postavy princezen, rytířů, mlynářek, hrnčířů i kovářů. Vybrat nejkrásnější obrázek je opravdu těžké. Vyhodnocení bude probíhat o třídních schůzkách, kdy

rodiče dají své hlasy nejlepším malířům.

       Abychom si dokázali co nejlépe představit, jak se dříve žilo, navštíví nás paní A. Jáchymová ze státního zámku Třeboň. Bude žákům vyprávět především o životě dětí na zámku i v podzámčí. Přiveze na ukázku mnoho kostýmů, které si děti budou moci vyzkoušet a alespoň na okamžik se stanou opravdovou princeznou či dvorní dámou. 

                                                                               Mgr. P. Plchová, Mgr. D. Čeňková

Fotografie: zsbo.rajce.idnes.cz/Cestujeme_casem_2

 

 

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany