Základní škola Borovany - Škola pro život

Přespolní běh – okresní kolo

27.09.2019 10:21

Dne 19.9.2019 se naši žáci zúčastnili okresního kola v přespolním běhu, které se konalo ve Stromovce v Českých Budějovicích. Soutěžilo se v šestičlenných družstvech a to v kategorii mladší - 6. a 7. tříd, starší – 8. a 9. tříd.

Mladší chlapci ve  složení Petr Novotný, Marek Krejčí (6.třída), František Novotný, Jiří Novotný a Šimon Dvořák (7.třída) všechny zaskočili a svojí bojovností vyhráli. Fanda Novotný dokonce s přehledem vyhrál celou kategorii. Na start se postavila děvčata. Nabuzena skvělými výkony svých spolužáků se ve složení Nina Toušková, Kateřina Sýkorová, Aneta Králová, Nikoleta Zahradníková (6.třída), Michaela Candrová a Klára Květoňová (7.třída) umístila opět na prvním místě. Obě družstva postoupila do krajského finále.

Radost byla veliká a tak jsme se těšili, co předvedou starší chlapci a dívky. V konkurenci osmi škol se starší chlapci umístili na krásném čtvrtém místě. Běželi ve složení Mikuláš Petr, Dominik Janeček, Tadeáš Zahradník (8.třída), Tomáš Candra, Jiří Kolář a Adam Vaněk (9.třída). Ve stejné kategorii se naše dívky ve složení – Alena Hajná, Bára Linhartová, Sabina Matějková, Lucie Valhová, Eva Maršálková (8.třída) a Kristýna Nováková (9.třída) umístily na prvním místě a postoupily také do krajského finále. Naše škola vyhrála tři první místa ze čtyř možných a na to jsme moc pyšné. Všem zúčastněným moc děkujeme a těšíme se do Jindřichova Hradce, a to 9.10.2019, kde se poběží krajské finále.

Petra Beňová, Lucie Matějková

 

Foto: zsbo.rajce.idnes.cz/Prepolni_beh

 

 

 

 

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany