Základní škola Borovany - Škola pro život

POHÁR ROZHLASU 2014

20.05.2014 09:55

Naše škola se již tradičně zúčastnila atletické soutěže družstev základních škol Pohár Rozhlasu. Závodí se v běhu na 60 m, dlouhé trati (500m mladší žáci a 1000m starší žáci), skoku dalekém a vysokém, hodu míčkem (mladší žáci), vrhu koulí (starší žáci) a štafetě 4 x 60m. Za školu závodí v každé disciplíně vždy tři nejlepší závodníci, jejich výkony se obodují podle atletických tabulek a sčítají vždy dva nejlepší výkony za disciplínu. Výsledkem družstva je pak součet bodů ze všech disciplín.

Naši mladší žáci nastoupili v úterý 13.5. a stejně jako starší, kteří své síly změřili s ostatními o den později, se museli vypořádat především z velmi nepříznivým deštivým a studeným počasím. O to víc si jejich sportovního nasazení vážíme.

Mladší žákyně ve složení (Svitáková Klára, Frejlachová Daniela, Škopková Simona, Štanglová Aneta, Fenclová Pavlína, Slamková Denisa, Dvořáková Barbora, Kadlecová Monika, Korandová Michaela, Pufferová Karolína a Devetterová Monika) a žáci (Vojtěch Hokr, Havelka Petr, Koudelka Filip, Pavlíček Roman, Vild Slavomír, Benhák Přemek, Hruška Ondřej a Klíma Petr) ve velké konkurenci 15ti přihlášených základních škol skončili shodně na výborném 5. místě.

Ve středu 14.5.  bojovala obě družstva starších žáků s dalšími 16ti základními školami.  Za chlapce nastoupili (Matěj Šesták, Michal Winzig, Ondřej Sviták, Daniel Vyhnálek, Jakub Höll, Josef Studený, Vosika David a Tomáš Čermák). U starších chlapců byly výkony družstev velmi vyrovnané, avšak i některé výborné výkony (např. Matěj Šesták – 2. místo ve vrhu koulí) a osobní rekordy stačily pouze na konečné 12. místo.

Velkou radost nám však udělalo družstvo starších děvčat ( Tůmová Karolína, Vodičková Klára, Votrubová Daniela, Vyhnálková Valerie, Brůžková Jitka, Vávrová Alena, Frdlíková Tereza, Koubová Nikola, Mládková Dominika a Peštová Andrea ), které obsadilo nádherné 2. místo.

Velkou míru na tomto umístění měli především výkony Karolíny Tůmové - vítězství ve skoku vysokém, štafety (ve složení - Vodičková K., Vyhnálková V., Votrubová D. a Tůmová K., která patřila také mezi nejlepší) a rovněž výkon v běhu na 800m, který předvedla Valerie Vyhnálková.

Všichni naši reprezentanti podali svoje maximální úsilí, za které zaslouží velkou pochvalu.

                                                                                                   Mgr. Lucie Matějková

 


 

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany