Základní škola Borovany - Škola pro život

Pohádka s ovocnými skřítky Pikem a Wikem

11.04.2012 09:40

    

              Děti ze školní družiny 4. tříd se v únoru zapojily do soutěže vyhlášené časopisem Pastelka. Měly za úkol vymyslet pohádku s hlavními postavami - ovocnými skřítky Pikem a Wikem. Mohly vymýšlet i ovocné pohádky, ve kterých by účinkovalo ovoce, z něhož se vyrábí čaje PICKWICK. Pohádky jsme měli podle pravidel opatřit vlastními ilustracemi nebo kolážemi z krabiček ovocných čajů PICKWICK.

Nejlepší pohádky jsme svázali a udělali z nich pohádkovou knížku, kterou jsme nazvali: „ Velká dobrodružství  Pika a Wika.“ Do knížky jsme přidali obrázky s kolážemi z krabiček čajů Pickwick a odeslali jsme ji do soutěže. Odborná porota časopisu Pastelka začátkem dubna vyhlásila výsledky. Naše „ ovocná knížka“ dostala speciální cenu Pastelky. 

Nejlepší vymyšlené pohádky, které byly do soutěže zaslány, napsaly:

Kateřina Nevěřilová, Vendula Heinzlová, Lenka Musilová, Karolína Pufferová, Natálie Bicanová

Ilustrace a koláže k pohádkám pomáhali vyrobit: David Janoška a Anežka Čermáková.

Tohoto ocenění si velmi vážíme, protože vymýšlení pohádek nebylo jednoduché.

 

Fotografie: zsbo.rajce.idnes.cz/Pik_a_Wik

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany