Základní škola Borovany - Škola pro život

Plavání pro zdraví - nový zájmový kroužek

26.09.2011 11:34

    Díky dnešnímu životnímu stylu dochází všeobecně k úbytku pohybu dětí. Mnozí rodiče své děti přivezou autem až před školu, odpoledne místo pohybových aktivit se sedí u počítačů,     o víkendech rodiny tráví svůj volný čas v hypermarketech. Přibývá nejen obezita u dětí, ale z nedostatku pohybu i další zdravotní problémy (např. vadné držení těla).

    Základní škola v Borovanech reaguje na četná lékařská doporučení, kdy některé děti mají dvoje učebnice nebo jsou osvobozeny od tělesné výchovy, a v letošním školním roce navíc mimo plavání při dopoledním vyučování otevírá nový zájmový kroužek Plavání pro zdraví. Kroužek je určen především pro děti s vadným držením těla. Povede ho paní vychovatelka a zkušená instruktorka Růžena Hovorková, každou středu od 15.30 – 16.30. hod. ve školním bazénu.

Rodiče, pošlete své děti posilovat zádové svalstvo, jejich zdraví je přece na prvním místě.

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany