Základní škola Borovany - Škola pro život

Peklománie 2011 otevřela své brány

28.11.2011 08:28

V letošním roce v čase adventním 16 žáků naší školy zpříjemňují 9 pátečních a sobotních večerů Peklománií – živým peklem.  Děti se vžívají do rolí čertů a čertic a ukazují návštěvníkům, jak se žije v pekle. V pořádném pekle nesmí chybět pekelná kuchyně, čertovská škola, kde se malí čertíci vzdělávají, výuka falešného hraní karet, pracovní sektor, kde čertice plní punčochy uhlím a bramborami a další pekelné nástrahy pro hříšníky. V pekle vládne pevný řád, a tak hříšníci, kteří se sem dostanou, musí tvrdě pracovat.  Divadelní výkony dětí jsou úžasné, ale velmi náročné, protože za jediný večer musí odehrát až 8 představení.  Že se návštěvníkům líbí, svědčí beznadějné vyprodání všech prohlídek. Proto všechny děti zasluhují velikou pochvalu.

V Peklománii hrají tito žáci :

čertovská škola 2.stupeň : Adam Adamec, Vojtěch Weisfeit, Jan Kouba, 4.B

hříšník Vendelín Krátký : Vojtěch Frdlík  3.B

čertovská kuchyně : Josef Kouba 8.A, Václav Weisfeit 7.B

mučírna : Matěj Linhart 7.B

pracovní sektor : Hana Adamcová, Barbora Tomášková, Anna Šnokhausová,

                            Radka Vavreinová 8.B, Kristýna Nýdlová 9.B, Klára Svitáková 5.B

čertí škola 1. stupeň :  Matěj Beneš 4.B

pomocníci samotného Lucipera : Štěpánka Malíková 5.A, Václav Malík 2.A

Jako hosté dále vystupují :

čertovská škola: Vilém Hluštík 5 tř., Eliška Hluštíková gymnázium 2.A

čertí škola 1. stupeň : Jan Procházka 6.B – Radostice

 

A co vzkazují malí čertíci všem hříšníkům? 

Pamatujte  ....  co peklo jednou schvátí, už nikdy nenavrátí... !!!!!

 

Fotografie : zsbo.rajce.idnes.cz/Peklomanie_2011

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany