Základní škola Borovany - Škola pro život

Osmáci a deváťáci v Praze

11.05.2018 14:25

V pátek 4. května vyrazila většina žáků z 8. ročníku a i někteří deváťáci za poznáním do Prahy. Po příjezdu do hlavního města jsme se po svých vydali do centra na Václavské náměstí, kde jsme se občerstvili, abychom mohli pokračovat dál… a to po Národní třídě k perle českého divadelnictví – Národnímu divadlu. Divadlo jsme prošli doslova odspoda nahoru. Poté, co jsme si vyslechli základní informace o historii stavby, sešli jsme do spodní části divadla, abychom se podívali se na základní stavební kameny. Dále jsme se posadili přímo do hlediště, kde jsme byli svědky toho, jak se připravuje jeviště a orchestřiště na večerní představení. V neposlední řadě jsme po schodech vystoupali až na vrchní terasu, ze které se nám naskytl krásný výhled na Hradčany. Naše další kroky směřovaly do krypty kostela Cyrila a Metoděje, kde jsme si připomněli jednu z významných událostí dějin našeho státu – atentát na Heydricha. Přes Jiráskův most jsme se dostali na druhý břeh Vltavy, došli jsme na Kampu, kde nás čekal odpočinek. Samozřejmě v našem programu nemohl chybět Karlův most či známé Staroměstské náměstí. Závěr našeho výletu jsme si užili v divadle Brodway, kde jsme se prostřednictvím skvělých hereckých výkonů vrátili v čase do 17. století a zhlédli muzikálové představení Muž se železnou maskou. A jaké dojmy mají z výletu někteří naši žáci? Čtěte níže…

„Výlet mi přišel zábavný a zajímavý. Velmi se mi líbila prohlídka Národního divadla a představení.“

„Nejvíce se mi líbilo město jako takové. To, jak moc je všude živo. Velmi zajímavé bylo poznat, kolik lidí z jiných zemí tam bylo. Praha  se mi líbila a muzikál byl také velmi pěkný.“

„Asi nejhezčí byl muzikál. Prohlídka Národního divadla byla také zajímavá. Z odpočinkových míst byl asi nejhezčí park Kampa.“

„Divadlo bylo skvělé, celému výletu se nedá co vytknout.“

„Výlet se mi líbil. Nechyběla dobrá nálada. Zarážející pro mě bylo to, jaký je v hlavním městě nepořádek. Líbila se mi cesta autobusem, památky i divadlo. Prostě pěkný zážitek.“

 

Fotografie:zsbo.rajce.idnes.cz/Praha

 

 

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany