Základní škola Borovany - Škola pro život

OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ NA ZÁKLADNÍ ŠKOLE BOROVANY

08.04.2014 21:37

     Naše škola se v úterý 1. 4. 2014 zapojila do projektu Českého olympijského výboru na podporu sportu a  zdravého životního stylu – „Olympijský víceboj“. V České republice se zapojilo přes 400 základních škol a v rámci Jihočeského kraje jsme byli mezi deseti nejrychleji zaregistrovanými školami. Získali jsme tak sportovní vícebojařský set v hodnotě 5000,-.

     Od 7. 4. do 30. 5. 2014 budou žáci 1. - 9. tříd v hodinách tělesné výchovy plnit celkem šest atletických disciplín, které kombinují výbušnost, rychlost, běžeckou a silovou vytrvalost a pohyblivost. Měřit své síly nebudou nejen mezi sebou, ale i se známými olympioniky. Jsou jimi Veronika Vítková (biatlon) a Vavřinec  Hradílek  (vodní slalom), kteří jsou zároveň ambasadory tohoto projektu. V rámci olympijských hlídek navštíví tito sportovci 14 nejaktivnějších škol zapojených do soutěže.

   Cílem projektu není dosahovat co nejlepších výsledků, ale zapojit co nejvíce žáků a sledovat jejich zlepšení. Pro 1. - 3. třídy navíc olympijský výbor připravil společně s časopisem Čtyřlístek sportovní žákovskou knížku s řadou zábavných aktivit a úkolů, které budou žáci plnit i se svými rodiči.

  Odměnou nám samozřejmě bude radost z pohybu a možnost získat výhry nejvyšší. Jednou z nich je návštěva olympioniků na naší škole, jimi podepsané diplomy a v neposlední řadě hodnotné sportovní vybavení do školy.

  Maminky a tatínkové podpořte tedy své ratolesti a pomozte jim při plnění jejich úkolů a hlavně k vytvoření pozitivního přístupu ke sportu jako takovému.

   Bližší informace o průběhu projektu naleznete na:  www.ceskosportuje.cz/olympijsky-viceboj/

                   Lucie Matějková

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany