Základní škola Borovany - Škola pro život

Olympiáda v českém jazyce – školní kolo

09.12.2010 11:36

            Své znalosti z českého jazyka si 25. listopadu přišlo ověřit 22 žáků osmého a 16 žáků devátého ročníku. Čekalo je řešení jednodušších i složitějších jazykových úloh a slohová práce na téma „Naštěstí jsem si to včas vyžehlil(a)“.

            Z mladších byla nejúspěšnější T. Vopelková, 2. místo obsadili K. Bernardová, K. Nýdlová, K. Pavlíková, D. Rieneslová a P. Větrovec. Pomyslný bronz získaly Z. Brožková a P. Korbelová. Znalosti žáků devátého ročníku byly rovněž velmi vyrovnané. Zvítězila M. Pavlová, druhý se umístil P. Tlamsa, třetí místo patří  J. Frojdové, L. Korandovi, K. Kovárnové, N. Schwarzové, Š. Stodolovské a I. Švepešové.

            Do okresního kola postupují dva nejlepší řešitelé ze všech zúčastněných – M. Pavlová a P. Tlamsa.

                                                                       Mgr. M. Frantálová, Mgr. Z Salcerová

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany