Od adventu do Vánoc

10.12.2010 15:08

Přesně tak se jmenoval výukový program, kterého se 10. prosince zúčastnily třetí třídy. Autobusem jsme dojeli před ekologické centrum Cassiopeia v Českých Budějovicích, kde nás již očekávaly milé paní učitelky, které se nám celé dopoledne věnovaly.

Jak sám název napovídá, měli jsme možnost dozvědět se plno zajímavých informací o adventu a o blížících se Vánocích. Zaujalo nás třeba to, jak slavili Štědrý den naši předkové, kteří ještě neznali televizní obrazovky. Mohli jsme si vyzkoušet netradiční techniky a vyrobit si originální dárečky, které jsme si odvezli domů. Jelikož nám pěkně vyhládlo, společnými silami jsme si připravili punč a pečená jablíčka se skořicí. To byla dobrota! Dopoledne uteklo jako voda, proto jsme se rozloučili a těšíme se příště nashledanou u nás v Borovanech.

Kateřina Hrušková

Fotoreportáž : zsbo.rajce.idnes.cz/Od_adventu_do_Vanoc/