Základní škola Borovany - Škola pro život

Netradiční činnosti ve škole

23.11.2012 15:03

       Nejenom dospělí, ale i děti si potřebují po náročné práci trochu odpočinout. Proto se snažíme zařazovat do výuky i takové aktivity, při kterých dochází k upevňování jejich kladných vlastností a utváření pěkných vztahů mezi sebou a dospělými.

        Naši prvňáci v letošním školním roce napekli výborné koláče. Pozvali babičky, maminky a tatínky a dali jsme se všichni vesele do práce. Těsto rychle ubývalo, sladké náplně byly nejen na koláčích, ale i na prstech a pusách malých mlsounů. Zanedlouho se linula školou lákavá vůně, nezbývalo nic jiného než zasednout ke stolům a jíst a jíst.

        Další netradiční školní činností bylo malování na hrnečky. Výtvarnou akci firmy Artův svět vedl pan Vladimír Svozil. Jednoduchým způsobem vysvětlil dětem pracovní postup a ty se s nadšením pustily do práce. Všichni jsme byli překvapeni hezkými výrobky. Sluníčka, kytičky, duhy, motýli a jiné na nás zářili z hrnečků veselými barvami. Výrobky se nám opravdu vydařily, a proto zařadíme tuto akci i v příštím školním roce.

                                                            Mgr. P. Plchová, Mgr. D. Čeňková

 

Fotoreportáž: zsbo.rajce.idnes.cz/Netradicni_cinnosti_ve_skole

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany