Základní škola Borovany - Škola pro život

Nečekaný postup do krajského kola

30.03.2023 13:41

O úspěchu v okresním kole zeměpisné olympiády jsme Vás již informovali. Do krajského kola z pravidla postupují jen ti žáci, kteří se umístili na 1. a 2. místě v okresním kole. Velké překvapení ale nastalo při pročítání nominačního seznamu pro kategorii A, kde se objevilo i jméno našeho Matěje Stibora ze 6A. Matěj skončil v okresním kole na 6. místě a do krajského kola se probojoval díky vysokému počtu získaných bodů.

29. 03. 2023 se konalo krajské kolo v DDM České Budějovice. Princip zadaných testů byl obdobný jako v okresním kole, ale obtížnost úkolů byla vyšší. Po 3 hodinovém úsilí se Matěj umístil na krásném 19. místě z celého Jihočeského kraje.

Matějovi velice gratulujeme a budeme doufat, že v příštím ročníku zeměpisné olympiády svůj úspěch zopakuje.

 

Mgr. Dominika Nováková

© Double L-art

Základní škola Borovany