Základní škola Borovany - Škola pro život

Návštěva ze zámku

04.04.2016 13:01

Život na zámku, na hradě a v podzámčí je téma, které provází žáky 1. a 2. ročníku celým školním rokem. Průběžně se seznamují s rozdíly mezi bohatým životem šlechty a prostým životem chudých poddaných. Tentokrát si tyto rozdíly mohli žáci vyzkoušet doslova „na vlastní kůži“. Na přelomu března a dubna nás navštívila paní A. Jáchymová ze zámku Třeboň, která si pro žáky připravila krásné a zajímavé povídání nejen o Třeboňském zámku, ale hlavně žákům ještě více přiblížila způsoby života chudých lidí a těch, kteří žili na zámku. Navíc za námi paní Jáchymová nepřijela s prázdnou. Přivezla žákům ukázat několik historických kostýmů, do kterých pak v závěru svého povídání žáky oblekla. Na pár okamžiků se tak naši prvňáci a druháci proměnili v knížete, kněžnu, bohatého sedláka nebo skromnou pomocnici ze zámecké kuchyně. Žáci si z povídání odnesli nejenom skvělý zážitek, ale také spoustu informací o tom, jak se žilo v dřívějších dobách.

Paní Jáchymové moc děkujeme za milé povídání a už teď se moc těšíme na kostýmovou prohlídku Třeboňského zámku, která nás čeká v rámci školního výletu ve 2. ročníku.

Fotografie: zsbo.rajce.idnes.cz/Kostymy_z_Trebone

 

 

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany