Základní škola Borovany - Škola pro život

Na návštěvě v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích

17.04.2023 12:16

Na začátku dubna se třídy 7.A, 7.B, 7.C a 6.A zúčastnily exkurze do Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. Hned ráno jsme vyjeli autobusem od školy do krajského města. U budovy divadla nás přivítala moc milá paní průvodkyně. Uvnitř už jsme měli připravené kvízy o divadle a po jejich vyřešení se nás ujal pan lektor dramaturgie, který nás provedl celou divadelní budovou. Ukázal nám maskérnu, šatny herců, zákulisí. Nejlepší zážitkem byl pro nás trénink baletek. Dále jsme si také zkusili roztočit divadelní točnu na jevišti. Měli jsme štěstí, že jsme mohli sledovat zkoušku operního sboru. Divadlo je velmi krásné a vkusně vybavené. Vše je sladěné do zlaté barvy. Po prohlídce jsme se přesunuli do divadelní dílny, kde následoval program „O neviditelném Norbertovi“. Příběh kluka, kterého si nikdo nevšímal kromě kamarádky Ali.

Exkurze se velice povedla a dozvěděli jsme se spoustu nových věcí.

 

                                                           Kateřina Vorlová a Eleonora Mikynová, třída 7.B 

 

© Double L-art

Základní škola Borovany