Mladý Demosthenes

02.12.2014 11:45

Dobrý pocit a následná sladká odměna zpestřily 26. 11. středeční odpoledne na naší škole.

Proběhlo školní kolo soutěže Mladý Demosthenes. Zúčastnili se hlavně žáci 9.tříd, na „zkušenou“ přišlo také několik žáků z 8. a 7.třídy.

Jak z názvu soutěže vyplývá, důležité bylo odložit ostych a nebát se smysluplně promluvit na dané téma. Zaujmout a získat si posluchače není lehké. Některým se to podařilo i s náhodnými diváky za oknem.

Proslovy našich „deváťáků“ byly opravdu povedené a neztratily by se ani ve středoškolské konkurenci. Převažovala zamyšlení nad dalšími osudy naší planety a nás lidí. Své názory uměli žáci pěkně zformulovat a přednést.

Bylo těžké rozhodnout, který z proslovů si nejvíce zaslouží ocenění. Sami nad sebou vlastně zvítězili všichni, kdo sebrali odvahu a přišli promluvit.

Z 1. místa se nakonec radovala Tereza Polívková z 9. A, 2. místo získal Martin Houška, také z 9.A, a o 3.místo se podělili Michla Winzig a Daniela Votrubová – oba z 9.B. Ještě jednou blahopřejeme.