Mladý Démosthenes

24.10.2013 14:55

Ve čtvrtek 24. října proběhla na naší škole již tradiční soutěž v řečnickém umění, jež nese název po známém řeckém filozofovi. Během ní si porota složená z vyučujících českého jazyka (Mgr. Zdena Salcerová, Mgr. Jan Sluka a Mgr. Michaela Pešková) vyslechla několik monologů, které si žáci připravili. Soutěžilo se ve dvou kategoriích: v I. kategorii se o titul nejlepšího řečníka utkali žáci šestých a sedmých ročníků a v II. kategorii poté třídy osmé a deváté. Vítězem I. kategorie se stala Kateřina Bartoňová (7. A), která se ve svém monologu vžila do role nákupního košíku a která zvítězila i v loňském roce a reprezentovala naši školu v regionálním kole v Táboře. Druhé místo náleží Simoně Tvarochové  (7. A) a třetí příčku obsadil David Janoška (6. A). Ve II. kategorii nejvíce zaujala porotu povídáním o svém bráškovi Michaela Procházková (8. A), pomyslná stříbrná medaile patří Matěji Linhartovi (9. B), a ta bronzová Daniele Votrubové (8. B). Děkujeme všem zúčastněným a vítězům obou kategorií přejeme mnoho štěstí v regionálním kole, kde budou naši školu reprezentovat.

M. Pešková

Fotografie: zsbo.rajce.idnes.cz/Mlady_Dem.2013