Mladý Démosthenes

19.10.2012 09:41

Ve středu 17. října proběhla na naší škole již tradiční soutěž v řečnickém umění, jež nese název po známém řeckém filozofovi. Během ní si porota složená z vyučujících českého jazyka (Mgr. Zdena Salcerová, Mgr. Jan Sluka a Mgr. Michaela Frantálová) vyslechla několik monologů, které si žáci připravili. Soutěžilo se ve dvou kategoriích: v I. kategorii se o titul nejlepšího řečníka utkali žáci šestých a sedmých ročníků a v II. kategorii poté třídy osmé a deváté. Vítězem I. kategorie se stala Kateřina Bartoňová (6. A), druhé místo náleží Haně Tomkové (6. A) a třetí příčku obsadila Leona Koubová (6. A). Ve II. kategorii nejvíce zaujal porotu Martin Krýsl (9. A), pomyslná stříbrná medaile patří dvěma žákyním, Michaele Stiborové (9. B) a Anně Šnokhausové (9. B), a ta bronzová Aleně Hagerové (9. A). Děkujeme všem zúčastněným a vítězům obou kategorií přejeme mnoho štěstí v regionálním kole, kde budou naši školu reprezentovat.

M. Frantálová