Mladý Démosthenes

17.12.2010 10:29

Ve středu 15. prosince proběhla na naší škole soutěž v řečnickém umění, jež nese název po známém řeckém filozofovi. Během ní si porota složená z vyučujících českého jazyka ( Mgr. Zdena Salcerová, Mgr. Jan Sluka a Mgr. Michaela Frantálová) vyslechla několik desítek monologů, které si žáci připravili.

Soutěžilo se ve dvou kategoriích: v I. kategorii se o titul nejlepšího řečníka utkali žáci šestých a sedmých ročníků a v II. kategorii poté třídy osmé a deváté. A kdože se stal vítězem a zároveň nám postupuje do regionálního kola, které se uskuteční na jaře v Českých Budějovicích?

Z mladších žáků nás bude reprezentovat Martin Krýsl (7. A), druhé místo náleží Lauře Bromové (6. B) a třetí příčku obsadila Alexandra Ochozková (6. B).

Ve II. kategorii nejvíce zaujala porotu Kristýna Nýdlová (8. B), pomyslná stříbrná medaile patří Janě Matysové (8. A) a bronzová Adéle Čurdové (9. B).

Děkujeme všem zúčastněným a vítězům přejeme mnoho štěstí v dalším soutěžním kole.