MLADÝ CHEMIK ČR

06.03.2018 12:36

Soutěž Mladý chemik je určena žákům devátých tříd základních škol a jejím cílem je představit chemii jako perspektivní studijní i pracovní obor. Akce probíhá za podpory Svazu chemického průmyslu ČR, Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a řady dalších významných firem a institucí.

Základní školu Borovany reprezentovali dva žáci, Martin Červený ze třídy 9. A a Vojta Frdlík z 9.B, kteří postoupili ze školního kola soutěže.

Ve druhém kole, které se konalo v Praze na Masarykově střední chemické škole, soutěžilo 336 dětí ze 121 škol. Martin Červený se umístil na krásném 24. místě a tím postoupil do kola třetího.

Třetí kolo se konalo 27. února opět v Praze, zde Martin znovu zazářil a ze svého výchozího 24. místa se propracoval na úžasné místo deváté.

Martinovi gratulujeme ke krásnému výsledku, děkujeme za reprezentaci ZŠ Borovany a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Mgr. Vilma Skřivánková

Foto: zsbo.rajce.idnes.cz/Mlady_chemik