Základní škola Borovany - Škola pro život

Minivolejbal na naší škole

12.05.2022 12:34

Volejbalový klub Jihostroj České Budějovice oslovil naši školu, zda se nechceme zapojit do projektu nazvaný „Minivolejbal do škol“. Projekt je určen především pro chlapce na prvním stupni základních škol. Jelikož máme velmi šikovné děti, tak jsme se do projektu zapojili. Po celý školní rok probíhal kroužek volejbalu pod vedením paní učitelky Beňové. Od volejbalového klubu jsme dostali odlehčené míče a byla nám předvedena metodická hodina s hráčem a trenérem Jihostroje Vojtěchem Zachem. Děti z tohoto kroužku se během školního roku postupně zúčastnily dvou turnajů a ten konečný nás čeká 31.5.2022, vše na ZŠ O. Nedbala v Českých Budějovicích.

První turnaj se uskutečnil 22.2.2022. Naše škola postavila 3 týmy. V konkurenci 44 týmů si kluci vůbec nevedli špatně. Na 13. místě se umístili naši nejmladší chlapci (David Pekař, Tadeáš Cvach a Michal Kadlec – všichni 3. A). Na 24. místě skončil Vojtěch Navrátil, Ondřej Bonešický a Lukáš Čermák a na 27. místě  tým Borovany C (Jan Mikoláš, Jakub Kroupa, Karel Bireš, Tomáš Lilák a David Mládek). Do druhého turnaje (5.4.2022) jsme byli nasazeni dle výsledků předchozího klání. Hrálo se ve 4 skupinách po 11 týmech. Tým A postoupil do vyšší skupiny, naši nejmenší bohužel sestoupili do nižší skupiny. Nám to ale vůbec nevadí. Moc nás těší radost ze hry a na poslední turnaj se moc těšíme. Myslím si, že tato spolupráce s naším nejlepším volejbalovým klubem se povedla a příští rok se těším na nové volejbalisty.

Petra Beňová

foto: 

© Double L-art

Základní škola Borovany