Základní škola Borovany - Škola pro život

Mikulášská nadílka na 1. stupni

04.12.2015 11:58

V pátek 4. prosince naši školu opět po roce navštívil Mikuláš se svými anděly a čerty. Se svou knihou hříšníků a zlobilů pečlivě obešli všechny žáky prvního stupně. Vzorné a hodné žáky Mikuláš pochválil, zlobivé žáky si pekelníci čertovsky označili, aby se o nich dobře vědělo. Za přednesené básničky a zazpívané písničky rozdali andělé dětem mikulášské balíčky, ve kterých děti našli perníčky, ovoce, oříšky či jiné sladké dobroty.

Žáci 1. B si navíc během celého dopoledne vyzkoušeli pořádné čertovské učení. Při hodině čtení jsme se mimo jiné dočetli, co všechno mohou čerti vařit ve svých pekelných kotlích. Vypočítali a vybarvili jsme matematického čerta a během hodiny psaní jsme nepsali do obyčejných písanek, ale do pekelného psacího listu s čertovskou hlavou a s velikými rohy.

Mgr. Lucie Pavlová


 

Fotoreportáž: zsbo.rajce.idnes.cz/Mikulasska_nadilka_2015

 

 

 

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany