Základní škola Borovany - Škola pro život

Mezinárodní projekt KROKUS

01.04.2019 08:13

V rámci výuky moderních dějin se naše škola v letošním školním roce zapojila do mezinárodního projektu „Krokus“, který realizuje irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze. V současnosti je do projektu zapojeno více jak 55 000 žáků a studentů nejen ze států Evropské unie, ale z celého světa.

Na podzim žáci zasadí cibulky žlutých krokusů, a to jako připomínku jednoho a půl milionu židovských dětí, které zahynuly během holocaustu. Žlutá barva připomíná žlutou Davidovu hvězdu, kterou byli Židé nuceni během nacistické vlády nosit. V ideálních podmínkách (právě v Irsku, u nás později) vykvetou krokusy na přelomu ledna a února, tedy kolem 27. ledna, kdy si lidé připomínají Den památky obětí holocaustu. Projekt Krokus nabízí konkrétní možnost, jak přiblížit tematiku šoa nejen mladým lidem, ale také dospělým, kteří mnohdy na tyto nedávné události zapomínají.

Našich krokusů, které na podzim zasázeli žáci z 9. A a 9. B, si můžete všimnout před školou před okny prvních tříd.

                                                                                                                   Martina Kopúnová

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany