Základní škola Borovany - Škola pro život

Lyžařský kurz 2023

16.03.2023 09:15

Naši žáci sedmých tříd se zúčastnili lyžařského výcvikového kurzu v termínu od 5.2.2023 do 11.2.2023 v Železné Rudě, v areálu Špičák. Naším útočištěm se stal rodinný penzion Lucie, který se nachází v těsné blízkosti vleku Weissova louka. Musím říct, že letošní kurz se velmi povedl. Letos se sešli velmi šikovní žáci a začátečníci již druhý den sjížděli kopce s velkou chutí a neměli problémy ani na vleku. V dalších dnech jsme využili kyvadlovou dopravu a dojížděli jsme do střediska s názvem Alpalouka. První skupina začala sjíždět sjezdovky v areálu Špičák.  

Počasí jsme měli dokonalé. Čerstvý sníh a od prvního dne ostré sluníčko nám ukázalo kouzlo šumavských hor. Nezapomněli jsme navštívit vysílač Pancíř, zajistili jsme pro děti přednášku na horské službě v Železné Rudě a podnikali jsme procházky po okolí.

Chtěla bych poděkovat všem lyžařům za krásný týden, a především kolegům za nasazení ve výuce lyžovaní (Mgr. Bohumír Kratoška, Mgr. Tomáš Hermann, Mgr. Dana Dražanová).

Petra Beňová

 

 

            Sedmáci na lyžáku

 

            Na začátku února se žáci všech sedmých tříd zúčastnili lyžařského výcviku. Učitelé pro nás vybrali krásné místo Špičák na Šumavě. Radovali jsme se z čerstvě napadaného sněhu a každý z nás se těšil na týden strávený na horách.

            Hned po příjezdu nás v penzionu přivítali chutnou večeří, následovalo seznámení s pravidly výcviku a pak jsme se zabydleli ve svých pokojích.

            Druhý den ráno jsme vyrazili na kopec. Spíše takový kopeček. Říká se mu Weissova louka a na ní jsme každý předvedli své zkušenosti. Učitelé nás podle toho zařadili do tří skupin. Celý den byl plný legrace. Večer jsme se dívali na instruktážní videa. V následujících dnech jsme vyrazili s první skupinou na Špičák. Druhá a třetí skupina jezdili na Alpalouce. Na sjezdovkách jsem si to moc užil. Ráno jsme sjížděli červeně označené sjezdovky a po obědě jsme trénovali techniku carvingového oblouku a slalom na modré mírnější sjezdovce.  Odpoledne jsme jeli ski-busem zpět a ještě jsme stihli koulovačku na louce u chaty. Další den nás čekala procházka na rozhledu Pancíř a večer lyžování na osvětlené sjezdovce. To mě moc bavilo. Ke sjezdovkám na Špičáku se jezdilo úzkým průsmykem, kterému se říká Koryto. To byla také zábava. Jeden večer jsme byli na zajímavé přednášce u horské služby.

            Týden utekl jako voda. Najednou byla sobota, balení věcí a odjezd domů. Mrzelo mě, že už je konec. Moc jsem si to užil a přál bych si jet ještě někdy znovu. Myslím, že jsme byli všichni rádi za společně strávené chvíle, dobrou atmosféru a spoustu zážitků.

 

Jiří Němeček 7.B

 

 

 

© Double L-art

Základní škola Borovany