Kroužek anglického jazyka – Příprava na Cambridgeské zkoušky

16.09.2019 08:48

Co jsou Cambridge Exams?

Jazykové zkoušky Cambridge jsou mezinárodně nejprestižnější jazykovou kvalifikací, celosvětově je uznává více jak 11.000 univerzit, zaměstnavatelů, autorit a úřadů.

Verze Cambridge Exams pro děti byly navrženy s cílem povzbudit kladné zkušenosti z učení (neobsahují žádná hodnocení typu "prospěl/ neprospěl"). Každý žák bude oceněn za svou snahu a dostane tak pozitivní impulz do dalšího studia.

Učit se anglicky je v dnešním světě důležité a bez pochyby to vašim dětem pomůže rozvinout později jejich veškerý potenciál. Čím dříve s učením začnou, tím lépe. Za použití správných metod jsou děti schopné naučit se velice rychle a efektivně a mít z učení radost. Pokud se s angličtinou setkají už na základní škole, budou mít pro budoucnost silný základ a výhodu při jejich dalším studiu.

Když se děti učí anglicky, je důležité, aby se učily angličtinu, která je praktická a užitečná. Je také důležité, aby se učily spisovnou angličtinu a šly cestou směřující k mezinárodním standardům. To jim později pomůže připravit se na studium nebo práci v zahraničí.

Jak se připravit ke zkoušce?

Pro přípravu na Cambridgeské zkoušky otevíráme v naší škole již osmým rokem placený zájmový kroužek (cle počtu přihlášených cca 700 Kč na osobu od října do konce dubna), který žáky ke zkoušce v dané úrovni připraví.  V kroužku používáme při výuce řadu učebnic Get ready for…, které jsou přesně navrženy tak, aby děti připravily ke zkouškám jak ve slovní zásobě a gramatice, tak i všemi druhy cvičení, které kopírují zadání originálních testů.  To znamená, že děti jsou připravené a vědí, jak s danými cvičeními zacházet a co doplňovat.  Taktéž obsahují CD, kde žáci naleznou veškerá poslechová cvičení a mohou si kdykoli úkoly poslechnout znovu. Učebnice slouží i jako pracovní sešit a obsahuje seznam slovní zásoby.  Cena učebnice se pohybuje okolo 300 Kč.

Do jaké úrovně se přihlásit?

Jazykové zkoušky Cambridge YLE přinášejí dětem studujícím angličtinu nejlepší motivaci pro jejich další studium. Zkoušky z angličtiny jsou vhodné pro děti od 6 do 15let. Dětské zkoušky jsou rozděleny na tři úrovně – Starters, Movers a Flyers. Vzhledem k rozdělení výuky angličtiny v naší škole doporučujeme skládání úrovně Starters žákům 6. ročníku, Movers 7. ročníku a Flyers odpovídá náročnosti 8. nebo 9. ročníku.

Jaká je cena zkoušek?

Cena zkoušek každým rokem stoupá. Pro školní rok 2019/2020 je stanovena na 1.650 Kč. Díky partnerství v programu Addvantage od British Council můžeme našim žákům nabídnout slevu 100 Kč na všechny dětské zkoušky. Výše ceny se odráží od nákladů na vyhodnocení samotné vyhodnocení zkoušek. Počty testů jsou totiž podle přesného počtu přihlášených žáků zasílány do Britského centra v ČB, se kterým naše škola spolupracuje. Vypracované testy jsou zasílány do Cambridge, kde je vyhodnotí pracovníci univerzity a vystaví dle výsledků certifikát. Hotové certifikáty jsou pak zasílány zpět do České republiky, kde si je žáci slavnostně převezmou ve svém domovském centru.

Cenu zkoušek hradíme vždy začátkem března. Zkoušku pak žáci skládají na začátku května následujícího roku.

Kdo, kdy a kde?

Kroužek přípravy na Cambridgeské zkoušky vede Mgr. Aneta Kohoutová (Červenková). Přihlášení je možné do 23. 9. 2019. Kroužky jednotlivých úrovní budou probíhat takto (v případě dostatečného počtu přihlášených žáků):

Starters (6. ročník)                 úterý 14.00 – 15.00

Movers (7. ročník)                  středa 14.00 – 15.00