Základní škola Borovany - Škola pro život

Konec roku ve znamení dopravní výchovy

16.06.2012 18:26

     Stále učíme děti pozorovat, poslouchat, předvídat a správně jednat v každé dopravní situaci nejen při cestě do školy, ale i při vycházkách a výletech s rodiči.

     V letošním školním roce jsme využili nabídky pana M. Illeho z Třeboně a s našimi druháky jsme navštívili dopravní hřiště. Děti si zde prakticky vyzkoušely skutečné dopravní situace bez nebezpečí. Setkaly se s řadou dopravních symbolů a značení, se kterými se v bezprostřední blízkosti našeho města nesetkávají. Např. funkční železniční přejezd, křižovatka se semafory, kruhový objezd, jednosměrné a slepé ulice.

      Akce byla velice vydařená, dobře využitelná, a proto bychom rádi na tuto akci navázali i v příštích letech. Poděkování si v tomto případě zaslouží Jihočeský krajský úřad a jeho grantový program, bez kterého bychom podobné aktivity nemohli našim žákům nabízet.

                                                          Mgr. D. Čeňková, Mgr. P. Plchová

 

Fotoreportáž : zsbo.rajce.idnes.cz/Dopravni_hriste

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany