Základní škola Borovany - Škola pro život

Když děti pečou koláče...

15.11.2010 12:51

          Oblíbené lidové zvyky a tradice přibližujeme našim žákům nejen vyprávěním, ale i tvůrčí činností.

          Většina z nás si posvícení neumí představit bez koláčů. Proto jsme v prvních třídách uspořádali „Pečení posvícenských koláčů“. Prvňáčci pozvali maminky i babičky, hodné paní kuchařky nám zadělaly kynuté těsto a my jsme si připravili tradiční tvarohové, povidlové a makové náplně. Každý žáček šikovnými prstíky  vymodeloval tvary koláčů a naplnil je připravenými dobrotami. Maminky si vzaly na starost pečení a už se školou linula vůně posvícení. Na závěr jsme se všichni s velkou chutí do zlatavých koláčů zakousli a moc nám chutnalo.

          Paní kuchařky si zaslouží poděkování za výborné těsto. Děkujeme i maminám, bez jejichž pomoci bychom pečení koláčů nemohli uskutečnit.

 

                                                  Mgr. P. Plchová, Mgr. D. Čeňková

 

Fotoreportáž ZDE : zsbo.rajce.idnes.cz/Kdyz_deti_pecou_kolace/

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany