Základní škola Borovany - Škola pro život

Jihočeský zvonek opět pro naši školu

16.04.2018 13:32

V pondělí 9. dubna se konalo okresní kolo pěvecké soutěže Jihočeský zvonek v DDM v Č. Budějovicích. Každý soutěžící zpíval dvě lidové písně, z toho alespoň jedna byla bez hudebního doprovodu. Naši školu v soutěžních kategoriích reprezentovaly Lucie Barabášová a Šárka Kubešová z 5. B. Nutno říci, že probojovat se v kategorii mezi 20 dalšími zpěváky nebylo snadné, a oběma tak patří veliká pochvala už jen za to, že měly odvahu stoupnout si před porotu. Lucka si nakonec vyzpívala bronzové pásmo a Šárka zlaté. Gratulujeme! Diplomy a přívěsky v podobě houslových klíčů a hlavně zážitek si ze soutěže odvezli také mladší zpěváčci naší školy, kteří vystoupili jako hosté. Sólově dvě lidové písně zazpívala Šárka Němcová ze 3. B, a myslím, že porota se už teď těší na příští rok, kdy Šárka bude moci doopravdy soutěžit. O zpestření soutěže se postaral také komorní souborek ve složení Jakub Stibor (1. A), Lukáš Skořepa (1. B), Marie Beštová, Kateřina Přibylová, Kristián Namjak (1. C), Karolína Beňová a Vanesa Gondeková (2. B).

Všem zúčastněným ještě jednou gratulujeme a přejeme hodně radosti do dalšího zpívání.

                                                                                                            (JH)

Foto: zsbo.rajce.idnes.cz/Jihocesky_zvonek_2018

 

 

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany