Základní škola Borovany - Škola pro život

Jak se máme u druháků

11.12.2015 07:42

         Po celý letošní školní rok prolíná naši výuku projekt „Cestujeme časem.“ A jak lépe cestovat, než vyrazit do přírody v našem blízkém okolí. Z nasbíraných přírodnin, jsme vytvořili historické tržiště s obchůdky a řemeslnými dílnami. Zajímal nás i život na hradech a zámcích a porovnávali jsme naše představy s obrázky z historie.

         Zabýváme se i lidovými zvyky a tradicemi, mezi které patří návštěva Mikuláše s anděly a čerty. Každý se zpočátku sice malinko bál, ale strach vystřídala radost z nadílky.

        Adventní čas jsme jako již každý rok zahájili v borovanském zámku v tvořivých dílničkách. Žáci si s naší pomocí přichystali jednoduché výrobky s vánoční tématikou a snažili se upoutat co nejvíce příchozích svou pečlivou prací a obchodním duchem.

         K dobrým zvykům druháků patří pečení vánoček. Pozvali jsme pomocníky z rodin a upekli jsme krásné, chutné a voňavé vánočky. Zvířátkům jsme ozdobili stromeček v přírodě. Na závěr adventních radovánek ve škole jsme se zúčastnili společně s prvňáky Vánočního turnaje v košíkové. Hra nás všechny moc bavila a hezky jsme si zasportovali před mlsáním o Vánocích.

         Když venku nesněžilo, zimu nám připomněla pohádka o Ledové královně. Divadélko plné začarovaných písniček nám navodilo atmosféru svátků, na které se všichni moc těšíme.

                                                            Třídní učitelky 2. tříd

 

Fotografie: zsbo.rajce.idnes.cz/Peceni_vanocek

 

 

 

 

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany