Základní škola Borovany - Škola pro život

Interaktivní prohlídka Jihočeského divadla se líbila

08.01.2018 12:41

Žáci šestého ročníku naší školy zavítali do Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. Čekala je interaktivní prohlídka divadla a divadelní dílna s názvem „Nadabuj svůj animák“. Žáci měli možnost samostatně se pohybovat po budově divadla a skrz úkoly zadané Stáňou Drápelovou se dozvědět něco z historie divadla i současnosti. František Řihout je dále provedl zákulisím divadla a žáci během toho mohli sledovat zkoušku baletu i práci orchestru a sólistů opery divadla. Během divadelní dílny si naši šesťáci pod vedením Venduly Kecové vyzkoušeli práci herců při ztvárňování scénky podle nahraných zvuků a zároveň dotvářeli jednoduché dialogy. Ve spolupráci s Petrem Hubíkem pak nadabovali scénku z animovaného filmu Asterix a Obelix. Jejich úkolem bylo kromě dialogů vytvořit také hlavně všechny zvuky a ruchy, které se ve scéně objevily, například šplouchání vody, let dělové koule, či mávání praporem, pomocí všemožných rekvizit a věcí, které měli k dispozici. Fantazii se meze nekladly. Kromě zážitků si žáci odvezli nahrávku jejich úspěšné dabérské práce a videa s jejich hereckými kousky. A jak celý výlet hodnotili naši žáci...

„Mně se nejvíc líbilo dabování, také se mi líbila opera. Nejlepší bylo, jak jsme s Vendulou hráli divadlo. Průvodkyně i Petr byli super a srandovní.“

„Líbil se mi balet a také dabování. Hlavně orchestr byl nádherný. Moc se mi líbilo, jak ti lidé z orchestru krásně hráli, i dirigent.“

„Nejvíc mě pobavilo dabování. Obdivovala jsem všechny baletky a baleťáky. Všechno měli krásně provedené. Plnění úkolů ve skupinách mě sice moc nebavilo, ale i tak jsem si celý den náramně užila.“

„Moc se mi líbilo dabování scénky. Je docela zvláštní potom sama sebe poslouchat, jak mluvím. Určitě doporučuji si něco podobného zkusit.“

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany