Základní škola Borovany - Škola pro život

Hurá do kuchyňky

15.11.2010 12:45

 

          V loňském školním roce došlo ke změně pěstované plodiny na školním pozemku prvního stupně. Místo ředkvičky jsme se rozhodli vyzkoušet, jak budeme úspěšní při sklizni brambor. Žáci třetího až pátého ročníku si zasázeli podzimní odrůdu, kterou pravidelně okopávali a zalévali. V průběhu měsíce října vzali motyky, bohatou úrodu uskladnili a začali rozmýšlet, jaké dobroty si v kuchyňce naší školy připraví.

          Žáci 4.A a 5.B vybrali tradiční český bramborák a bramborové placky s uzeninou. 5.A si upekla bramborové medailonky.

          Protože prostory kuchyněk mají možnost používat všichni žáci v hodinách pracovních činností, zapojily se do přípravy pokrmů i třetí třídy. 3.A si pochutnala na výborných pomazánkách a 3.B využila sezónní ovoce a připravila zdravý ovocný salát.

          Všichni jsme byli spokojeni a už se těšíme na další vaření.

 

Fotoreportáž ZDE : zsbo.rajce.idnes.cz/Hura_do_kuchynky/

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany