Základní škola Borovany - Škola pro život

Historia magistra vitae

29.01.2020 15:09

V půlce ledna se v Domě dětí a mládeže v Českých Budějovicích konalo okresní kolo dějepisné olympiády pro žáky 8. a 9. ročníku a odpovídajících gymnázií. Za naši základní školu nás vyjeli reprezentovat tři nejlepší řešitelé kola školního, s jehož výsledkem jsem vás seznámila v jednom z předešlých článků. Za ZŠ Borovany tedy soutěžili Jiří Kolář (9. A), Ondřej Houška (8. A) a Vít Přibyl (5. C), který se stejně jako v loňském roce probojoval svými znalostmi mezi o tři až čtyři roky starší soutěžící.

 Letošní kolo okresu České Budějovice bylo velmi specifické. Z celkového počtu 70 účastníků nepatřilo pouze 8 z nich mezi úspěšné řešitele (tj. nedosáhlo 65 % správných odpovědí). Sama odborná porota byla velmi mile překvapena a konstatovala, že olympiádu na takovéto úrovni (co se týče vědomostí soutěžících) ještě nezaznamenala. A jak se tedy dařilo našim žákům?

Všichni žáci naší školy patřili mezi úspěšné řešitele, a Ondřej Houška se dokonce umístil na skvělém 6. místě s pravděpodobným postupem do krajského kola. Jedná se o opravdu krásný výsledek s ohledem i na skutečnost, že místa před ním obsadili studenti gymnázií. Vít Přibyl skončil na 22. místě a Jiří Kolář obsadil 56. příčku.

Všem chlapcům moc gratuluji ke krásným výsledkům a zároveň jim děkuji za skvělou reprezentaci naší školy, neboť i v tak velké konkurenci podali velice pěkné výkony.

 

Michaela Pešková

 

 

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany