Základní škola Borovany - Škola pro život

Házenkářský úspěch 5. třídy ZŠ Borovany

09.12.2011 10:53

22. listopadu 2011 se žáci 5. tříd ZŠ Borovany zúčastnili již 6. ročníku turnaje v házené v Českých Budějovicích za hojné účasti budějovických škol. Naše družstvo chlapců soutěžilo v kategorii 4. a 5. tříd. Tato kategorie byla rozlosována do dvou skupin po šesti týmech. Ve skupině jsme postupně porazili ZŠ Bezdrevskou, ZŠ Pohůreckou 4, ZŠ Dukelskou a ZŠ Grünwaldovu 4, podlehli jsme pouze ZŠ Pohůrecké 5 se skóre 5:6. Tento zápas však nebyl zcela jednoznačný a o jeho výsledku muselo rozhodnout až vedení turnaje. Nakonec bylo rozhodnuto v náš neprospěch. ZŠ Pohůrecká vyhrála nejen naši skupinu, ale později i finálový zápas a celý turnaj.

Borovanští chlapci obsadili ve skupině druhé místo a účastnili se malého finále o 3. a 4. místo v celkovém pořadí. V tomto utkání porazili ZŠ Dobrá Voda 4:2 a v konečném pořadí obsadili velmi pěkné 3. místo. Vzhledem ke konkurenci škol, za které mnohdy nastupovali registrovaní hráči házené, je výsledek o to cennější.

Naše škola se zúčastnila všech šesti ročníků turnaje a právě letos jsme docílili nejlepšího umístění. Tímto chlapcům gratulujeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.

ZŠ Borovany reprezentovali tito žáci: Völfel David, Hruška Ondřej, Hokr Vojtěch, Fencl Matěj, Benhák Přemek, Urban Marek a Pavlíček Roman.

                                                                                             Mgr. Ivo Schuster

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany