Základní škola Borovany - Škola pro život

Generální konzul Dominikánské republiky na návštěvě naší školy

19.04.2011 21:12

 

     Učit se zeměpis tak, aby to bylo jen jednotvárné předávání informací, není v naší škole už dávno pravdou. V minulosti jsme využívali bohatou videotéku dokumentárních filmů, které nám zábavnou a přesto velmi přesnou formou přiblížily mnoho cizích koutů světa. Od školního roku 2009/2010 máme k dispozici interaktivní tabuli, která nám dává další množství možností jak výuku obohatit a zpestřit.

     Čím dál tím více se nám ovšem potvrzuje jednoduché konstatování, že nejlépe dokáže přiblížit jakoukoli zemi vyprávění nějakého cestovatele, případně hosta, který z ní pochází.

     Dne 19. dubna 2011 měla naše škola čest přivítat generálního konzula Dominikánské republiky pana Ramona Carreňa s jeho manželkou Olgou Lidií Ruizovou. Tato návštěva se po celou dobu nesla ve společensko-pracovním duchu. Největší příležitost seznámit se s těmito milými hosty dostaly žáci sedmého ročníku naší školy. Pan konzul je velmi zajímavým vyprávěním seznámil se svou zemí a přiblížil život v této karibské republice. Došlo i na národní tanec, škoda, že ani jedna dívka snad z přehnané stydlivosti nevyužila nabídky zatancovat si. Největší prostor tak dostala historie a současný život této zajímavé země.

     Pan generální konzul několikrát vyslovil své nadšení z této návštěvy a přislíbil další rozvoj vzájemných vztahů.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na realizaci této vzácné návštěvy a těšme se na další zajímavé hosty v naší škole. Vždyť učit se můžeme i jinak a mnohem zábavněji.

Fotografie ZDE : zsbo.rajce.idnes.cz/Generalni_konzul_DR_v_nasi_skole/

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany