Základní škola Borovany - Škola pro život

Děti učí děti

03.02.2011 20:56

 

 Hmotnost, objem, délka, teplota, čas – veličiny, které nás provázejí na každém kroku celý život. Proto již na prvém stupni  ZŠ s nimi žáky seznamujeme. Učí se je měřit. Aby si každý všechna měření mohl vyzkoušet na vlastní kůži, přijeli za našimi čtvrťáky studenti Gymnázia T.Sviny. Své praktické znalosti a dovednosti předávali dětem na pěti pracovištích. Upevnili jim učivo a navíc rozšířili obzor o některé zajímavosti. Jak to probíhalo v reálu, lze vidět na fotografiích ZDE : zsbo.rajce.idnes.cz/Mereni_fyzikalnich_velicin/.

Letos na naši školu ještě zavítají s programy „Voda“ a „Vzduch“, protože se nám nápad „děti učí děti“ osvědčil. Přináší výsledky na obou stranách. Studenti si rozvíjejí komunikativní schopnosti, učí se zvládat mezilidské vztahy, reagovat na okamžité podněty a situace. Žáci ZŠ pak mají lepší možnost si vše individuálně procvičit. Ti, kteří se jindy stydí, před téměř svými vrstevníky ztrácejí zábrany se ptát, pokud jim není cokoliv jasné. Práce je o to víc baví.

Hned následující den na měření teploty navázala Cassiopeia s programem „Počasí“. Oba programy se výborně doplnily. Všichni se pobavili a přitom se mnohému  naučili.

A o to přece jde, těšit se do školy! 

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany