Základní škola Borovany - Škola pro život

Den se svým třídním učitelem

16.06.2015 12:50

Dne 3.6. 2015 se třída 8.A vydala na výlet do Českých Budějovic, který si „vysbírala“ jako odměnu v soutěži o sběr papíru v rámci celoškolní akce. I přes velké horko jsme výlet spojili s příjemnou procházkou přes rozpálené město a rozkvetlý park Stromovka. Cílem našeho výletu byla projekce filmu „Jupiter vychází“ v Multikině CineStar, kde děti doplnily energii tamním občerstvením a shlédly pro ně jistě napínavý film. Ráda bych jim poděkovala za velmi aktivní přístup k třídění recyklovatelných materiálů a doufám, že jim nadšení vydrží co nejdéle.

Mgr. Jana Prášková

 

Chodíte rádi do lesa tak jako my? Aby nám ještě dlouho vydržel, zapojili jsme se již po několikáté do soutěže ve sběru papíru. Ale nejen proto. Chtěli jsme vyhrát volný den s třídním učitelem. Loni jsme měli výhru na dosah. Skončili jsme druzí. Letos jsme se do toho pustili s přesvědčením, že výhra musí být naše. A také byla. Hned jsme začali plánovat, jak s odměnou naložíme. Každý podal písemný návrh. Z činností, které měly nejvíce hlasů, jsme sestavili program. Ráno, dokud jsme měli dost sil, jsme sehráli turnaj ve vybíjené. Odpočali jsme si u sledování dvou vlastivědných filmů. Nezapomněli jsme ani na občerstvení (spíš mlsání). Pan Erhart nám připravil báječnou zmrzlinu, na níž nás pozval pan ředitel. Děkujeme. Zlatým hřebem našeho dne byla diskotéka. Pavel Janeček zajistil aparaturu. O skvělé písničky se postarali Adam Drmota a Lukáš Jenkner. Na parket přišla i paní třídní učitelka. Tancovala jako „o závod“. Všichni jsme si náš den užili a zároveň jsme měli dobrý pocit, že 1200 kg papíru jsme zachránili alespoň několik stromů našich lesů.

třída V. A

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany