Dějepisná olympiáda

17.01.2019 08:45

„Za poznáním, za obchodem i za prací aneb Cesty jako tepny civilizace.“ Tak zní téma letošního ročníku dějepisné olympiády a stejně jako v loňském roce, tak i letos u nás ve škole proběhlo školní kolo této soutěže a stejně jako loni, tak i letos se žáci museli poprat se záludnými historickými otázkami. Přesto bylo letošní školní kolo u nás ve škole v něčem jiné. S osmáky a deváťáky si změřil své znalosti také Vít Přibyl, žák čtvrtého ročníku, který od druhého ročníku navštěvuje hodiny dějepisu na druhém stupni a jehož znalosti jsou obdivuhodné. Vítek i přesto, že dějepisná olympiáda je určena pro žáky 8. a 9. ročníků, uspěl a obsadil 3. místo. O stupeň výše se umístil Jiří Kolář z 8. A a první příčku obsadil Tadeáš Bradna z 9. B. Tito tři nejúspěšnější řešitelé postoupili do okresního kola, které se konalo 16. ledna v Českých Budějovicích, a rozhodně neudělali sobě ani naší škole ostudu. V silné konkurenci 67 zúčastněných (včetně víceletých gymnázií) skončil Jiří Kolář na 25. místě, Vítek Přibyl se radoval z 16. místa a Tadeáš Bradna se umístil na krásném 9. místě. Umístění našich žáků určitě stojí za zmínku i vzhledem k tomu, že letošní olympiáda není zaměřena na konkrétní historické období, ale jedná se o průřez celými dějinami. Všem třem chlapcům tak patří velké díky za krásnou reprezentaci naší školy.

Mgr. Martina Kopúnová