Základní škola Borovany - Škola pro život

Další vavříny pro borovanské žáky

17.04.2023 12:20

Mohlo by se zdát, že se soutěžemi a různými vědomostními kláními se přímo roztrhl pytel. A naši žáci jsou u toho a jsou úspěšní.  Soutěžení je nejen baví, ale také je posouvá vpřed jak ve znalostech, tak i v osobním rozvoji. Musejí se naučit přijímat nejen výhry, ale i porážky.

O to větší radost máme z dalších úspěchů. Před jarními prázdninami se žáci čtvrtých až devátých tříd zúčastnili matematické soutěže Pangea, která již 10. rokem nabízí reálné úkoly ze společenskovědních a přírodovědných oborů. Letošní ročník se nesl v duchu dějin a zvířat. I v této soutěži si naši žáci vedli skvěle.

Není pochyb, že naše škola má výborné matematické zázemí. To dokládá i fakt, že většina ročníkových vítězů se umístila mezi deseti nejlepšími v kraji! Všem gratulujeme a děkujeme.

Všechna naše očekávání překonal Michal Tomášek z 5.A, který získal 35. místo v konkurenci téměř 13 000 soutěžících z celé republiky. Míšu čeká v červnu finálové kolo, do kterého postupuje 50 – 60 nejlepších řešitelů dané kategorie z celé republiky. Držme všichni Míšovi pěsti.

Aby člověk uspěl, nemusí mít nutně mimořádné nadání, nebo vynikat ve všech předmětech, ale potřebuje mít dobré zázemí, pochopení a podporu v nejbližším okolí a ve škole. A to Míša má a jak se zdá z výsledků předchozích soutěží, není to výjimečný případ. Přejme si, ať nám tato vysoce položená laťka dlouho vydrží.

Jana Macková

 

© Double L-art

Základní škola Borovany