Základní škola Borovany - Škola pro život

Čteme bubliny

17.04.2023 12:19

Také máte pocit, že vaše děti čtou méně, či číst vůbec nechtějí? Naše škola se zapojila do projektu Čteme bubliny, který by mohl žákům s „rozečtením“ více pomoci. Jedná se o nabídku školních katalogů komiksů, ze kterých si mohou děti vybrat třeba ten, který je zaujme.

Katalogy obsahují výběr těch nejlepších komiksů dostupných na našem trhu s tematikou popkulturních a dětmi oblíbených témat. Jedná se o příběhy známých superhrdinů, jako je například Spider-Man, Iron Man, Naruto nebo Wonder Woman. Vedle toho jsou to komiksy ze seriálových světů, jako jsou Simpsonovi, SpongeBob, Pokémon, příběhy z počítačových her, například Minecraft a Fortnite a také komiksová zpracování klasické literatury.

Komiks je k rozečtení vhodný i proto, že propojuje obrazy a slova a díky tomu si děti lépe dokáží představit děj. Další výhodou je, že obsahuje méně textu než klasická kniha, která je může svým rozsahem od čtení odrazovat. A v neposlední řadě propojuje literaturu a oblíbená témata, učí děti při představování děje probíhajícího mezi jednotlivými panely pracovat s fantazií.

Dle ohlasů žáků je čtení komiksů baví více než souvislý text a tím je to i výrazněji motivuje k dalšímu čtení. V borovanské škole máme za sebou zatím první kolo této „komiksové nadílky“ a zájem žáků byl opravdu veliký. Některé komiksy jsme získali i do školní knihovny a do budoucna bychom ji rádi ještě více doplnili.

Mgr. Michaela Pešková

 

© Double L-art

Základní škola Borovany