Základní škola Borovany - Škola pro život

Cesta kolem světa – Jižní Amerika

10.12.2013 07:18

Také rádi cestujete? V letošním roce jsme na naší škole zahájili projekt Cesta kolem světa, během něhož žáci 2. stupně postupně navštíví několik světadílů a seznámí se tak podrobněji například s jejich historií, kulturou a zvyky.

Ve dnech 28. a 29. listopadu žáci šestého ročníku v rámci své expedice poznali svůj první světadíl, a to Jižní Ameriku. Naučili se tak lépe pracovat s mapou a vyhledávat informace v uměleckém textu. Měli možnost podrobněji se seznámit s místní faunou, s historií a s kulturou Jižní Ameriky. Viděli několik demonstračních pokusů a zkusili si vyrobit vlastní sopku. A závěrem si společně uvařili jihoamerické menu – salát z avokáda, argentinskou polévku a tortillu s kuřecím masem.

V týdnu před vánočními svátky čeká exkurze do tohoto kouta Země ještě sedmý ročník. Děkujeme tímto všem vyučujícím za jejich podporu a přípravu a budeme se těšit na další světadíl, který v rámci tohoto projektu žáci 2. stupně navštíví. 

M. P.

Fotoreportáž: zsbo.rajce.idnes.cz/Projekt_Jizni_Amerika_-_6.r.

 

 

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany