Základní škola Borovany - Škola pro život

Cesta kolem světa – 3. ročník

12.05.2016 07:23

            Osmé třídy čekalo v letošním roce putování po Evropě. Vyhledat informace na internetu či přiřadit obrázky známých míst ke státům nebyl pro většinu žádný problém. Základní údaje o těchto zemích žáci už znali, rozšiřovali své současné vědomosti spíše o zajímavosti - kam se mohou podívat v německy mluvících státech, které objevy a vynálezy jsou dílem evropských vědců atd. Tématem hodiny českého jazyka byly pohádky. Neméně zajímavé byly informace o chovu hospodářských zvířat v zajetí i pokus, který si děti samy vyzkoušely. Nejvíc se všichni opět těšili na přípravu lahodných pokrmů – palačinek s ovocem a pizzy. A že se jim to povedlo, mohou potvrdit i vyučující, na které osmáci nezapomněli s ochutnávkou.

                                                                                                                                            Z. Salcerová

 

Fotografie: zsbo.rajce.idnes.cz/Cesta_kolem_sveta_-_3._rocnik

 

 

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany