Základní škola Borovany - Škola pro život

Cesta do pravěku

13.12.2010 08:15

Kdybyste v pátek 10. prosince navštívili naši školu, mohli jste na chodbě či v malé tělocvičně potkat tlupu pravěkých lidí…

Žáci šestého ročníku se rozhodli vyzkoušet si své znalosti z hodin dějepisu a zcela se přenesli v čase. Rozdělili se podle svých kmenových tříd na dvě tlupy: Kameny (6. A) a Bratrstvo šavlozubých tygrů (6. B). Čekal na ně nelehký úkol.

Během šestihodinového vyučování si vlastnoručně vyrobili pravěký oděv, obuv, a dokonce i šperky. A jelikož pravěcí lidé byli, stejně jako jsou naši žáci, tvoři soutěživí, stihly si ještě obě tlupy nacvičit šamanský tanec, s nímž jim velmi ochotně pomohla děvčata z 9. A.

Vrcholem dne bylo poté soutěžní klání. A kdože se stal vítězem? Ačkoli to bylo pro odbornou porotu složenou ze žáků devátých ročníku velmi obtížné rozhodnutí, zlaté medaile si nakonec odneslo Bratrstvo šavlozubých tygrů. Myslíme si ale, že vítězem se stal úplně každý, kdo se do naší pravěké cesty za poznáním zapojil.

Děkujeme tímto vedení školy za veškerou podporu a všem, kteří nám s přípravou pomáhali a doufáme, že naše příští exkurze do historie bude alespoň stejně tak úspěšná. No posuďte sami, jak jsme se snažili a jak nám to slušelo…  

                       Mgr. Michaela Frantálová, Mgr. Lenka Machatová

Fotoreportáž : zsbo.rajce.idnes.cz/Cesta_do_praveku/

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany