Základní škola Borovany - Škola pro život

Českobudějovická školní ligy v miniházené

12.12.2013 09:14

Naši žáci vybojovali krásné druhé místo v miniházené

Ve čtvrtek 21. listopadu se uskutečnilo 1. kolo letošního desátého ročníku Českobudějovické školní ligy v miniházené. Stejně jako loni se i v letošním roce v rámci školní ligy odehraje celkem 5 turnajů, které vyvrcholí velkým turnajem v házenkářské hale Lokomotivy České Budějovice. V zahajovacím kole, které proběhlo v ZŠ Pohůrecká v Suchém Vrbném, reprezentovalo naši školu ve starší kategorii (4. - 5. třídy) celkem 9 žáků – Matěj Račák, Vojtěch Bartizal, Marek Pártl, Vít Pártl, Vojtěch Frdlík, Matěj Lilák, Lukáš Jenkner, David Majer a Lukáš Rychlý. Utkali se s žáky ZŠ Rudolfovská a ZŠ Pohůrecká. Našim borcům se postupně podařilo porazit týmy Pohůrecká 2 (7:6), Rudolfovská 2 (8:4) a Rudolfovská 1 (8:7). Boj o první místo chlapci prohráli o 2 góly s týmem Pohůrecká 1 (7:5).

V turnaji jsme celkem nastříleli 28 gólů. S 21 góly přispěl náš nejlepší hráč Marek Pártl, o 2 góly se zasloužil jeho bratr Vít. Po 1 gólu přidali Vojtěch Bartizal a Vojtěch Frdlík. Skvělými výkony se na výsledku podíleli i ostatní žáci svou hrou, v bráně nás pak podržel svými bravurními zásahy Matěj Račák.

 

V druhém kole naši žáci přední příčku neobhájili

            Druhé kolo Školní ligy házené proběhlo ve čtvrtek 12. prosince na půdě naší školy.  Přijela k nám družstva ZŠ Rudolfovská a ZŠ Dukelská.  Ve starší kategorii byly 4 týmy – Rudolfovská 1, Rudolfovská 2, Dukelská 1 a Borovany 1. Náš tým byl doplněn o tři nové žáky – Adama Taylora, Michala Mrkvu a Petra Krčmáře.  Zápasy s Dukelskou 1 a Rudolfovskou 1 chlapci po tvrdém boji bohužel prohráli. Vítězstvím nad týmem Rudolfovská 2 si zajistili pěkné třetí místo. V turnaji získali 2 body a nastříleli celkem 33 gólů. Nejlepšími borovanskými střelci byli David Majer (11) a Vojtěch Bartizal (8).

            V Borovanech měla naše škola zastoupení i v mladší kategorii (1. - 3. třídy). Naše malé házenkářské naděje bohužel nevyhrály žádný zápas a obsadily poslední 4. místo.  Rozhodně se ale neztratily, střelily celkem 8 gólů, o které se stejným dílem zasloužili žáci - Vojtěch Hruška, Tomáš Novotný, Karel Devetter a Adam Vaněk. Do hry se úspěšně zapojili i další žáci – Jiří Kolář, Pavel Kubeš, Michal Švec a František Štangl.

Další kola Českobudějovické školní ligy v miniházené se budou odehrávat v příštím kalendářním roce. Do nového roku přejeme všem našim žákům mnoho školních a sportovních úspěchů.

zsbo.rajce.idnes.cz/Liga_v_minihazene

 

 

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany