Základní škola Borovany - Škola pro život

Certifikát z anglického jazyka konečně v kapse!

27.09.2017 14:58

Prázdniny utekly jako voda a září se přiřítilo v plné rychlosti, což některým našim žákům vůbec nevadilo, protože se těšili, až si na konci září budou moci vyzvednout svůj certifikát z anglického jazyka za splněnou zkoušku.

V první polovině května letošního roku skládalo 44 žáků (z nichž pět žáků se připojilo z ledenické základní školy pod vedením paní učitelky Jany Dastichové) certifikovanou zkoušku z anglického jazyka pod záštitou Britského centra v Českých Budějovicích. Na náročný průběh se připravovali žáci i žákyně celý školní rok od října do začátku května. Žáci ze 6. ročníku skládali začátečnickou úroveň, tzv. Starters, 7. ročníky pokročilou úroveň zvanou Movers a ročníky osmé se zapotili u Flyers, nejvyšší úrovně zkoušky pro školní děti.

Každá zkouška, nehledě na úroveň, se skládala ze stejných částí, kterými jsou Reading and Writing (písemná část), Listening (poslechová část) a Speaking (konverzace s rodilým mluvčím). Dle úrovně se samozřejmě zkoušky liší v délce trvání jednotlivých částí i v náročnosti obsahu gramatiky a slovní zásoby. Naši žáci se se zkouškou statečně poprali.

Běžně si certifikát vyzvedáváme na konci června. Bohužel tento rok měli v anglickém Cambridge zpoždění a naše výsledky zkoušek nedorazily včas. Proto jsme si udělali výlet do Britského centra v Českých Budějovicích až na konci září. Paní ředitelka Britského centra, PhDr. Ivana Šamalíková, si pro nás opět připravila krásný proslov, který zaujal jak děti, tak i rodiče. Důležité je zmínit, že všichni žáci úspěšně zkouškou prošli, řada z nich s plným počtem bodů, a tudíž každý z nich dostal svůj mezinárodně uznávaný certifikát. Nechyběly gratulace od paní ředitelky, pana ředitele naší základní školy, Mgr. Luboše Laczka, který se na tu velkou slávu vydal letos s námi, a ani mé maličkosti. Všichni jsme si připili dětským šampaňským a za odměnu si děti „odskočily“ na zmrzlinu.

Absolventům, kteří zkoušku složili (viz. níže), ještě jednou velice gratuluji, protože odvedli velký kus práce nad rámec toho, co by měli během školní docházky splnit a ještě s chutí. A protože od října opět odstartujeme další přípravu na Cambridgeské zkoušky, přeji všem přihlášeným, aby co nejlépe využili nové poznatky a byli v květnu 2018 alespoň stejně tak úspěšní.

           

                                                                                              Mgr. Aneta Červenková

 

Úspěšní absolventi Cambridgeských zkoušek 2017:

Úroveň STARTERS (6. ročník, nyní 7.ročník)

Baier Petr

Čížek Martin

Hélová Natálie

Lhotková Lucie

Návara Josef

Tampírová Klára

Vyhnálek Stanislav

Candra Tomáš

Černá Tereza

Kozáková Zuzana

Králová Barbora

Míková Dita

Nigrinová Adéla

Zahálková Natálie

 

Úroveň MOVERS (7. ročník, nyní 8. ročník)

Bezemková Adéla

Hrmo Julius

Chmeňová Klára

Jenkner Lukáš

Klíma František

Krénová Andrea

Majer David

Průcha Michal

Bísek Milan

Dvořák Tomáš

Chrástka Jan

Klínková Karolína

Lilák Matěj

Ochozka Jan

Pytlíková Aneta

Slezáček David

Votrubová Klára

 

Úroveň FLYERS (8. ročník, nyní 9. ročník)

Bohdalová Šárka

Bydžovská Martina

Fojtl Petr

Korandová Lenka

Milštainová Eliška

Zahálková Nikola

Mašek Lukáš

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany