CASSIOPEIA opět u nás ve škole

27.01.2011 15:29

Výukové programy centra ekologické a globální výchovy Cassiopeia jsou interaktivní výchovně-vzdělávací lekce zaměřené na různé oblasti našeho života.

Jsou rozděleny podle jednotlivých ročníků a témat Rámcově vzdělávacího programu, která výukový program rozvíjí. Při jejich realizaci jsou používány moderní pedagogické přístupy s důrazem na spolupráci v malých skupinách.

Rádi této bohaté nabídky využíváme a několikrát během školního roku zkušené lektory přivítáme ve všech ročnících.

V prvním pololetí se naši prvňáčci zúčastnili dvou výukových lekcí:

O životě včelky Máji – Kamarádka včelka Mája vezme děti na návštěvu do svého domečku – včelího úlu. Pomocí her se děti seznámí s životním cyklem včely, dělbou práce v úlu a se včelími produkty.

Poznáváme lesní zvířata – děti se společně s liškou vydají do hlubokého lesa a seznámí se s některými lesními zvířátky, jejich potravou a pelíšky.

Spokojení žáci se podělí o nové poznatky s paní učitelkou, vychovatelkou a rodiči. A myslíme si, že právě to je nejlepším hodnocením výukových programů.

Mgr. D. Čeňková, Mgr. P. Plchová

Fotoreportáž : zsbo.rajce.idnes.cz/Cassiopeia_opet_u_nas_ve_skole/