Základní škola Borovany - Škola pro život

Cambridgeské zkoušky? Jako na běžícím páse…

08.11.2019 08:59

V úterý 24. září 2019 došlo již k sedmému převzetí certifikátů z anglického jazyka, které žáci a žákyně naší školy skládali v květnu letošního roku.  Tradičně opustili zdi borovanské „základky“ a vyrazili do Britského centra v Českých Budějovicích, kde je opět přivítala hlava Britského centra Jihočeské univerzity, paní ředitelka Ivana Šamalíková. Kromě ní přijeli výpravu podpořit i rodiče v překvapivě hojném počtu. Všichni napjatě čekali na výsledky zkoušek.

            Paní Šamalíková ovšem s předáváním nespěchala a nejprve promluvila k rodičům žáků. Těm osvětlila, proč je skvělé, že své děti podporují v přípravě a při samotných zkouškách i přes jejich finanční náročnost, kterou také odůvodnila. Pak promluvila k dětem, které pochválila za snahu a zájem o anglický jazyk, a pak se veškerý zbytek akce točil jen kolem výsledků.

            V minulém školním roce byly otevřeny dvě úrovně (ze tří) přípravy na Cambridgeské zkoušky. Tu základní, zvanou Starters, skládalo patnáct žáků a žákyň 6. ročníku.  Střední úroveň určená pro 7. ročník, Movers, otevřena nebyla pro nedostatek zájemců. Sedmnáct osmáků si pak střihlo, Flyers, nejvyšší úroveň. Všechny úrovně mají stejný průběh zkoušky, která se liší v gramatické, slovní i konverzační náročnosti. Každý ze zkoušených žáků musí zvládnout jak poslechovou, tak čtecí, písemnou i ústní část. A jak to tedy dopadlo?

            Jako první vyzvala paní ředitelka letošní nováčky, tedy absolventy úrovně Starters, aby se postavili do řady. Všem se ulevilo a zářili štěstím, když si vyslechli, že zkoušku složili úspěšně. Připili jsme si tedy na zdraví a úspěch dětským šampaňským a mohlo dojít k předání certifikátů. Velké většině se podařilo získat plný počet bodů a splnit tak zkoušku bez jediné chyby. To byl jasný důvod k radosti a pýše.

            Následovali „výjimeční“, jak si starší žáci říkají. Stejně jako mladší školáci se vyskládali do řady a vyslechli stejný ortel. Všichni prošli! Aby ne, vždyť už je to jejich třetí certifikát. Také s Flyers jsme o sebe cinkli sklenkami a připili. I jejich výsledky byly krásné. Sice bezchybných výkonů bylo o poznání méně, ale vzhledem k náročnosti zkoušky nebylo třeba věšet hlavu. Všech sedmnáct adeptů má důvod k oslavě. A kdo je mezi těmi nadanými?

           

Úroveň Starters splnili:

Michaela Candrová

Jindřich Černý

Adéla Davidová

Aneta Klímová

Klára Květoňová

Zuzana Panská

Kateřina Průchová

Jan Skácel

Patrik Slezáček

Aneta Smetanová

Tereza Šímová

David Tůma

Marek Tampír

Barbora Ferdová

Vojtěch Vlček

 

Úroveň Flyers splnili:

Petr Baier

Hana Cábová

Tomáš Candra

Tereza Černá

Martin Čížek

Vendula Domínová

Natálie Hélová

Zuzana Kozáková

Barbora Králová

Lucie Lhotková

Sabina Matějková

Josef Návara

Adéla Nigrinová

Petra Panská

Klára Tampírová

Leona Vicánová

Dita Míková

 

            Sečteno, podtrženo, máme krásné skóre a naše škola se může pyšnit velmi šikovnými angličtináři. Děkuji rodičům, že své ratolesti podporují ve studiu. Velice všem gratuluji za dosažené výsledky, za pracovitost a kladný vztah k angličtině. Také absolventům přeji, aby je tento cizí jazyk bavil i nadále a otevíral jim nové příležitosti. Zároveň se moc těším, až v říjnu zahájíme další ročník přípravy, tentokrát pro všechny tři úrovně, takže s některými tvářemi se uvidíme znovu.

                                                                                                          Mgr. Aneta Kohoutová

 

 

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany