Základní škola Borovany - Škola pro život

„Bylo, nebylo u hasičů…“

07.09.2015 07:19

...další zlatá medaile do Základní školy v Borovanech...

Generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR v Praze v letošním roce 2015 vyhlásil již 7. ročník projektu Dávají za nás ruku do ohně, pod záštitou generálního ředitele HZS ČR brig. gen. Ing. Drahoslava Ryby, letos v podobě literární soutěže na pohádkové téma: „Bylo, nebylo u hasičů“. Děti měly za úkol vymyslet originální pohádku na hasičské téma. Z naší ZŠ Borovany se do této soutěže přihlásilo 6 dětí ze školních družin.  Ve velké celorepublikové konkurenci uspěla na výbornou Klárka Votrubová nyní už žákyně 6. B, která vymyslela hasičskou pohádku O statečném Bořivoji. Její pohádka se ze všech 77 zaslaných prací odborné porotě líbila nejvíce.  Klárka jako vítězka soutěže byla pozvána, spolu s jejími rodiči, 5. září 2015 do Expozice požární ochrany ve Zbirohu, kde se zúčastnila slavnostního vyhlášení výsledků a byla odměněna cenou Hasičského záchranného sboru České republiky. Klárce Votrubové moc blahopřejeme k tak velkému úspěchu  -  1. místu. Protože zvítězit v tak veliké konkurenci a ještě k tomu v literární soutěži, není vůbec jednoduché.  Velkou gratulaci posílá i tým Borovanských Soptíků, jehož je Klárka také členkou.

                                                                                     Milena Machtová

 

O statečném Bořivoji - vítězná pohádka.pdf (129530)

 

 

 

 

 

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany