Základní škola Borovany - Škola pro život

Burza škol v Třeboni

17.10.2017 08:43

Každý rok si "deváťáci" a jejich rodiče pokládají otázku – Co dál po základní škole? Jaký učební obor vybrat? Na jaké střední škole dále studovat? Pomoci v jejich rozhodnutí mohla akce Burza škol v Třeboni, kterou žáci 9. tříd 12.října navštívili. Zástupci mnoha SŠ se snažili nadchnout žáky právě pro svoji školu různými zajímavostmi. Například studenti zemědělské školy přivezli živého hada. Bohatou nabídku středních škol také zpestřily módní přehlídka a výstava šperků studentů OA a SŠ a SOU v Třeboni. Tuto školu si potom naši žáci prohlédli v rámci dne otevřených dveří. Zde se setkali s bývalými absolventy naší školy, kteří se s nimi podělili o své nové zkušenosti. Na burze škol byli přítomni i zástupci Hospodářské komory Jihočeského kraje, úřadu práce a několika podniků. Z nabídek středních škol vyplynulo, že v současné době jsou žádané a velmi perspektivní technické obory - učební i maturitní.

                                                                                                          I. Tóthová

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany