Základní škola Borovany - Škola pro život

Budějovický pohár v miniházené

14.11.2019 11:48

          Ve středu 13. listopadu se naši žáci zúčastnili turnaje v miniházené, který se konal v Českých Budějovicích. Tato soutěž je určena pro žáky 1. stupně a je rozdělena do dvou věkových skupin. Mladší žáci 3. tříd ve složení: Jakub Kroupa, Jakub Pangrác, Jakub Pečman, Jan Mikoláš, Lukáš Čermák, Lukáš Skořepa, Adam Matuška a Ester Dražanová obsadili 6. místo. Byly to pro ně první zkušenosti s miniházenou a věřím, že svojí hravostí a bojovností se budou nadále zlepšovat. Ve starší kategorii to byla jiná jízda. Ve skupině se utkali celkem šestkrát a ani jednou neprohráli. Základní školy Rudolfov, Grünwaldova, Pohůrecká B, Dobrá Voda, Dukelská a Rudolfovská neměly šanci. Ve finálovém boji se základní školou Pohůrecká A jsme sice prohráli 8:4, ale z poháru a stříbrných medailí jsme měli velikou radost. Naši školu reprezentovali žáci: Matyáš Čermák, Jiří Navrátil, Ondřej Kolář, Veronika Nýdlová, David Ferenc, Martin Sobotík a David Valeš. Za skvělou reprezentaci a označení za skokana roku v miniházené moc děkujeme a těšíme se na další sportovní úspěchy.

Petra Beňová

Foto: zsbo.rajce.idnes.cz/Minihazena#Minihazena.jpg

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany