Základní škola Borovany - Škola pro život

Beseda s Bělou Třebínovou

09.12.2016 09:27

Dne 29. 11. 2016 navštívila Základní školu Petra z Lindy v Borovanech paralympionička paní Běla Třebínová.  O tomto setkání napsali žáci 5. ročníků slohové práce.

Dne 29. listopadu se žáci 5. a 6. ročníků zúčastnili besedy s paní Bělou Třebínovou. Tato odvážná paní dosáhla toho, že i přes svůj handicap se zúčastnila paralympijských her v plavání v Rio de Janeiru. Pro někoho se to zdá nemožné, ale dosáhla na druhé a třetí místo. Byla ubytovaná v olympijské vesnici, která vypadala jako velkoměsto. Beseda se mi moc líbila a doufám, že tuto statečnou paní zase někdy uvidím.

Adina Přibylová

 

Dne 29. 11. 2016 měli žáci 5. a 6. ročníků besedu s paní Bělou Třebínovou. Podělila se s námi o své zážitky. Beseda byla velice zajímavá. Paní Třebínová je na vozíčku od roku 1999. Dokola nám poslala její dvě poslední medaile z Rio de Janeira.  Každá medaile vážila půl kilogramu a chrastila. Do Ria letěla prezidentským letadlem. Byla to její třetí paralympiáda. Jsem ráda, že jsem vůbec někoho tak příjemného mohla potkat.

Zuzana Jindrová

 

Dne 29. 11. jsme měli besedu s paní Bělou Třebínovou. Říkala nám o tom, jak byla v Rio de Janeiru a také o cestě tam. Paní Třebínová je postižená, takže nebyla na olympiádě, ale na paralympiádě. Cestou do Ria jim do motoru vletěl pták a tak museli neplánovaně přespat na Kapverdských ostrovech. Doletělo pro ně jiné letadlo. Beseda se mi moc líbila a je úžasné, co handicapovaní lidé dokážou.

Jonáš Brůha

 

Fotografie: zsbo.rajce.idnes.cz/Bela_Trebinova

 

 

© 2009 double L-art

Základní škola Borovany